Vaše zázemí na horách ...

AKTUALITY

 

 

 

Aktuáně jedeme za

mimosezónní ceny

 

 7000-9000,-/týden,

1200-1600,-/den

 

a volno máme ještě i

prvních 14 dní a

poslední týden

letošních prázdnin ;-)

 

 

 

 

 

 

Mimo aktivit uvedených v sekci "MÉSTO A OKOLÍ", se v létě můžete vydat třeba na některou z horských tůr, kam vás přiblíží buď sedačková lanovka nebo autobus, který jede např. na Zlaté návrší nebo Špindlerovku. Ze Zlatého návrší je to pak již kousek na Labskou boudu, Sněžné jámy nebo k prameni Labe. Od Špindlerovky pak můžete vyrazit k nově opravné Petrovce nebo zavítat méně vytíženou cestou až na Sněžku.

 

 

Případně lze zavítat do nedalekého pivovaru a sklárny v Harrachově a odtud se pak vydat k Mumlavským vodopádům nebo až k Vosecké boudě. Poblíž je pak i několik rozheden, jako je Štěpánka na Příchovicích, kde je též muzeum Járy Cimrmana, nebo Kozákov, kde můžete navštívit výstavu drahých kamenů, nebo Žalý kam se můžete přiblížit lanovkou z Herlíkovic a zpět se svézt na koloběžce.

 

 

Zajímavou a dostupnou lokalitou je určitě nedaleké Maloskalsko http://www.mala-skala.cz, kde se můžete mimo jiné svézt na kanoi či raftu, ale daleko to není ani do Českého ráje a vydat se tak můžet třeba na Hruboskalsko, Prachovké skály, Klokočské sklály či Drábské světničky.

V případě že jste milovníky historie a zajímají vás památky naleznete v okolí hned několik hradů či zámku jako je např. Trosky, Frydštejn, Sychrov, Hrubý Rohozec, Kost, Valdštejn nebo Hrubá Skála.

Pěkný výlet je i do Liberce, kde naleznte ZOO, botanickou zahradu a vystoupat můžete i na dominatu Ještěd, který je od nás i přímo vidět. Ostatně ZOO můžete navštívit také v trochu vzdálenějším o to známějším Dvoře Králové.

 

 

Pokud vám nechybí odvaha, můžete vzít sebou i kolo a vydat se na cyklovýlet ať už po procházející cyklostezce Greenway Jizera nebo se vydat na Jizerka či Maloskalsko, kde není terén tak náročný.

 

 

Na kole pak lze zažít i trochu adrenalinu na nově vznikajících trailech ve větších areálech v okolí nebo zavítat na známé singletracky v Novém Městě pod Smrkem.

 

 

Zchladit se pak po cestě můžete také v některém z koupališť (Jablonec nad Jizerou, Sklenařice, Zlatá Olešnice, Jesenný), pokud se vám to nepovede třeba někde v Jizeře...

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.